Firma ISPOL (do której należy program Sunflex®), mająca swą siedzibę w Kielcach, założona w 1993 roku, jest obecnie największym pracodawcą w branży żaluzyjnej w Polsce. Zatrudnienie przekracza 600 osób. Należy do międzynarodowego koncernu Hunter-Douglas, składającego się z przeszło 140 firm w osiemdziesięciu krajach.

Dysponujemy dwoma zakładami wytwórczymi. Pierwszy zajmuje się produkcją kolorowej taśmy do żaluzji. Drugi to swoisty kombinat produkcji wyrobów gotowych, w tym przede wszystkim aluminiowych żaluzji poziomych. Wydajność dobowa wynosi 15 tys. sztuk żaluzji. Są to długie serie przeznaczone dla sieci supermarketów na całym świecie – w tym IKEA. Nasz zakład produkcji kolorowych taśm do żaluzji jest jedynym tego typu w Europie Środkowej. Ze względu na skomplikowany proces lakierowania, zakład pracuje w cyklu całodobowym.

W roku 2000 uruchomiliśmy w Polsce program Sunflex®, przeznaczony na rynek tzw. wyrobów „made-to-measure” (wykonywanych na indywidualne zamówienie „na wymiar”). Nasza oferta systemów osłon przeciwsłonecznych kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i do architektów i developerów.

 

www.sunflex.pl